מערכות כיבוי אש לעסקים, ארגונים ועוד
        

שירות לקוחות:

072-33-80-407 

מערכת גילוי וכיבוי אש

שריפה יכולה לפרוץ בכל רגע נתון, ביום או בלילה. שריפה יכולה לפרוץ בשל תקלה במכשור ביתי או בקו ייצור תעשייתי וכן בשל נוכחות של חומרים דליקים, כגון גז בישול שדלף, נוכחות אמוניה או מימון. על מנת להיות תמיד מוכנים ובכדי לא להיות שאננים, ניתן לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת. לאחר התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש ניתן לדעת כי גם אם הגרוע מכל יתרחש, גם אם תפרוץ שריפה, הרי שתתקבל התראה בתוך רגעים ספורים ובמידת הצורך – יתבצע גם כיבוי יזום, מהיר גם הוא. באתרים שבהם ישנם חומרים מסוכנים או כאשר קיימת סבירות גבוהה לקיומו של עשן מחניק, ניתן להתקין מערכות לפינוי עשן שחשיבותן ברורה. 

הזיהוי והכיבוי – מערכת דו שלבית
מהי בעצם מערכת גילוי וכיבוי אש? גם מבלי להיכנס להסברים טכניים מפורטים, קל מאוד להבהיר כי זוהי מערכת דו שלבית. אנשי המקצוע לעיתים מכנים את המערכת הזאת גם בשם מערכת דלוז' אך האלמנט החשוב הוא להבין מדוע נדרשים שני שלבים. שלב אחד שהוא הגילוי והשלב השני שהוא הכיבוי. 

השלב של הגילוי הוא השלב שבו קיים טריגר שיפעיל בהמשך מערכת גילוי וכיבוי אש. הגילוי, שנעשה על ידי גלאים או רגשים נועד להעביר את המסר שקיים מצב חירום, שיש אש שמצריכה טיפול. אך חשוב כי הגלאים לא יהיו רגישים מדי, כדי למנוע מצב בו מציפים את האזור במים מבלי שיש לכך הצדקה. זיהוי מוטעה יכול להציף במים בית מגורים, מרכז קניות, מרכז לוגיסטי, בית חולים או מפעל ולא קשה לדמיין את ההשלכות של מצב מוטעה. רק כאשר קיים הזיהוי, למשל נוכחות של חום גבוה או נוכחות של עשן או חומרים נדיפים ודליקים, יהיה צורך לעבור לשלב השני. זה השלב שבו מערכת כיבוי במים נכנסת לפעולה או במידה וזו מערכת אחרת, יתבצע כיבוי באמצעות קצף המחניק את האש בעודה באיבה.  

תכנון מבוסס צרכים ותשתיות 
בכל התקנה של מערכת גילוי וכיבוי אש יש קודם לכל להגדיר את הצרכים ולהכיר את התנאים והתשתיות הקיימות בשטח. לא מומלץ להתחיל בעבודה ורק לאחר שזו מסתיימת, להבין פתאום שלא הותקנו גם מערכות לפינוי עשן הנדרשות לא פחות. התכנון יתייחס לסוג המבנה, גובהו, תכליתו. יתכן ויתוכננו חדרי משאבות, על מנת להקנות לחץ מים מספק, שיאפשר כיבוי מהיר ותכליתי בשעת הצורך. 
 

חברת א.ת. מיגון ואבטחה ערוכה לספק שירות של תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכת גילוי וכיבוי אש. השירות ניתן בכל סוגי המבנים, מבני מגורים וכן גם ללקוחות עסקיים, מוסדות ומפעלים. מתכננים ומקימים גם מערכת דלוז', פתרונות לזיהוי עשן וחומרים מסוכנים כגון אמוניה, התקנת גלאי חמצן ומימן ומגוון פתרונות נוספים. דרושה לכם מערכת כיבוי במים? פתרונות כיבוי ידניים? צרו קשר עם נציג החברה למענה כולל ומקיף. 
 


שירות, ייעוץ והתקנה

למערכות גילוי וכיבוי אש

 

מייל: office@at-migun.co.il

טל': 072-33-80-407

הבנאי 27, חולון

מערכות מים • כיבוי וגילוי אש


א.ת. מיגון ואבטחה בע"מ