על מנת לבצע תיקונים קטנים בבית, בחנות או אפילו במפעל, לא חייבים להיות בעלי ידע מקיף בהנדסה, במערכות חשמליות או בצנרת. אבל כאשר על הפרק עומדת התקנת מערכות גילוי כיבוי אש התמונה שונה לחלוטין. כאן, לא מדובר בחיבור של גלאי עשן נייד ורגיל, שלא בהכרח קשה לביצוע יותר מהתקנת גוף תאורה חדש. כאשר על הפרק עומדת התקנת מערכות כיבוי אש משוכללת נדרשת מומחיות מסוג אחר. במקרה זה נדרשת היכולת לערוך תוכנית מפורטת שניתן יהיה להגיש לאחר מכן לבדיקה הגורמים המוסמכים. לאחר מכן נדרשת פעולה מורכבת של התקנה, בכפוף לתקנים, בהתאם לסוג המבנה, על בסיס ספיקת מים רצויה ולעיתים, גם בשילוב הכנת חדר משאבות ייעודי.

כל סוגי המערכות מבית א.ת. מיגון ואבטחה 
כאשר פונה קבלן, אדריכל או כל גורם אחר בבקשה לבצע התקנת מערכות גילוי כיבוי אש עשויות לבוא בחשבון כמה וכמה אפשרויות. אפשרות אחת הינה התקנת מערכות ספרינקלרים רגילה, שפועלת באמצעות ספיקת מים מקובלת. אפשרות אחרת הינה לבצע פיזור של גלאים מיוחדים, כדוגמת גלאי יניקה לצד אמצעים לזיהוי חומרים מסוכנים או נדיפים כגון בוטאן, פרופן, פחמן חד חמצני, אמוניה וכיוצא באלה.

במידת הצורך, ניתן לבצע גם התקנת מערכות גילוי כיבוי אש המבוססת על שיטות די מקובלות (אך בכל זאת, פחות נפוצות) כדוגמת פריאקשן. במערכת מסוג זה עשויים להשתלב גם גלאי אש וגם גלאי עשן לצד מגופים ועוד מרכיבים. הרעיון הוא למנוע הימצאות מים באופן קבוע בצנרת הכיבוי מחשש לפגיעה בציוד רגיש, במערכות חשמליות, חדרי שרתים, ארונות חשמל.

רק לאחר זיהוי של שריפה ורק לאחר שכמה סוגי גלאים ווידאו כי אין מדובר בזיהוי שגוי, תופעל מערכת לחץ שתסיע מים או פתרונות אחרים לכיבוי הלהבות. א.ת. מיגון ואבטחה מבצעת תכנון וגם התקנת מערכות גילוי כיבוי אש במגוון תצורות נוספות. במידת הצורך, ניתן להזמין פתרונות תקניים המבוססים על מערכת יבשה או מערכת בהצפה. התקנת מערכות כיבוי אש נעשית תוך עמידה בלוח זמנים ובכפוף לסטנדרט גבוה, תקנים מחמירים וכן בהתאם לנדרש ברישוי עסקים.

אפשרות לפתרונות סמויים
מלבד התקנת מערכות גילוי כיבוי אש מקובלות, ניתן לתכנן גם פתרונות סמויים, שלא נראים לעין. קיימת הטכנולוגיה לתכנן פתרונות נסתרים, מבלי להפחית מהיעילות הנדרשת. התקנת מערכות ספרינקלרים סמויים אפשרית וזאת גם בהתאם לתקנות וגם על פי ההנחיות של חברות הביטוח השונות, הדורשות התקנת אמצעי גילוי וכיבוי לצרכי ביטוח. א.ת. מיגון ואבטחה מספקים מענה ושירות כולל לרבות התקנת גלאי אש ואמצעי גילוי אחרים. השירות ניתן לאנשים פרטיים, לקבלנים, למשפצים, למוסדות, לחברות הייטק ותוכנה, למפעלי ייצור, לתעשייה. מספקים מענה לצרכי קבלת טופס 4 (אישור אכלוס למבנה מוגמר) וכן ליווי של עסקים הנמצאים בתהליך רישוי עסקים וזקוקים לאישור שירותי הכיבוי בנושא בטיחות אש.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם